Auto Wax | Kapadokya Oto

Auto Wax

AutoWax Sektörün Lideri

Otomobilizde ilk günkü temizlik ve parlaklığı her zaman yaşarken aracınızın değeri sürekli korumak içi Autowax sistemleri sizleri bekliyor….

Boya Parlatma ve Koruma Sistemleri

Autowax Boya Parlatma ve Koruma Sistemleri

Otomobillerde farklı marka ve özelliklerde boyalar kullanılmaktadır. Kullanılan boyalar, otomobil sacının üzerinini yüzeysel olarak kaplayarak sacın hava ile temasını kesip, oksidasyonu engellemektedir. Yüzeydeki bu boya zaman içerisinde çeşitli etkenlerle yıpranmaktadır. Bu etkenlerin başlıcaları; güneşin zararlı UV ışınları, yoldan gelen zift, toz zerrecikleri, asit yağmurları, tuz, hava kirliliği, uçan haşeratların yarattığı kirlilik olarak sayılabilir. Tüm bu etkenler boya yüzeyinin dayanıklılığını, canlılığını ve parlaklığıını zamanla ortadan kaldırmaktadır. Boya yüzeyini incelterek mat ve kötü bir görünüm sergilemektedir.Autowax boya parlatma ve koruma sistemi “yoğun boya temizliği + boya parlatma + boya koruma” sistemlerini içeren üçlü bir kombinasyondur. Bu kombinasyon Autowax laboratuvarlarında üretilen TÜV belgeli ürünlerle araçlarda uzun süreli canlı ve parlak bir görünüm ve koruma altına alınmış bir boya yüzeyi sağlamaktadır.

Çizik Giderme

Çizik Giderme İşlemi

Boya yüzeyindeki çizikler; araçta mat, silik ve eski bir görünüme sebep olur. Bu sistemde özel olarak formüle edilmiş AUTOWAX ürünleri kullanılarak, boya yüzeyindeki kılcal çizikler, yüzeyin temizliği ile tamamen giderilir. Çizik giderme uygulaması araçlara ilk günkü görünümü ve showroom parlaklığı kazandırır.

Kir-Leke Önleme

Kir-Leke Giderme İşlemi

Kir ve leke önleme “koltuk koruma” sistemi ile otomobillerin koltukları kir ve lekelere karşı koruma altına alınır. Bu sistemde özel AUTOWAX kir ve leke önleyici ürünleri kullanılır. Kullanılan ürünler uzun laboratuvar araştırmaları sonucunda üretilmiş olup, çevre ve insan sağlığına zarar vermediği gibi koltuk kumaşlarında da herhangi bir renk atma, sararıp solmaya sebep olmaz. Ayrıca koltuklar deri ise AUTOWAX deri besleyici ve koruyucu ürünler uygulanarak koruma altına alınır.

Lastik-Jant Bakımı

Jant Bakımı

Jant üzerinde birikmiş fren balata tozları, yağ, çevreden kaynaklanan kirlilik vb. gibi olumsuz durumlar AUTOWAX jant bakım ürünleriyle giderilir. AUTOWAX lastik temizleme ve koruma ürünleri ile de lastiklerdeki tüm kirleri temizler ve lastik içerisinde işlemiş olan UV ışınların neden olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırarak esnek ve güzel görünüme kavuşturur.

Detaylı Hijyenik İç Temizlik ve Vinyl Koruma Sistemi

Araç Yıkama

Bu sistemde araçların tüm iç hacimleri özel olarak geliştirilmiş AUTOWAX ürünleri ile temizlenir. Kullanılan AUTOWAX ürünleri araç iç mekan malzemelerinin yapısal özelliklerine göre formüle edilmiştir. Sistemde araçların tabandan tavana, bagajdan havalandırma ızgaralarına kadar tüm yüzeylere işlem yapılır. İşlemler sırasında işçillik uygulamalarına büyük özen gösterilir. Ayrıca, özel olarak tasarlanmış; derinlemesine temizliğe yardımcı ve ulaşılmayan noktalara müdahele edebilen yardımcı alet ve aparatlar kullanılır. Bu sistemde araçların iç hacimleri pis koku ve bakterilerden arındırılarak hijyenik bir ortam sağlanır. Temizlenen araçların tüm deri ve vinyl yüzeylerine AUTOWAX antistatik koruma ürünleri, ürünün mantığına uygun olarak uygulanıp, zamanla çatlayıp solmaları önlenerek ve orjinallikleri muhafaza edilerek koruma altına alınır. Sistemin uygulandığı araçlar, göz kamaştırıcı bir iç görünüme kavuşur.

Motor Temizleme ve Koruma Sistemi

Motor Koruma

Araç motorunun çalışma düzenine etki edecek kir, birikmiş yağ tortuları ve oksitlenmelerin temizlenmesi klasik yöntemlerle çok zor, neredeyse imkansızdır. Fakat AUTOWAX motor soğutma sistem temizleyici ürünleriyle araçların motor yüzeylerindeki temizlenmesi gereken tüm noktalara ulaşarak derinlemesine bir temizlik sağlar. AUTOWAX’ın çok özel bir ürünü olan motor cilası ile cilalanır. İlk günkü görünüme kavuşarak koruma altına alınır. Bu uygulama ile kirlerin yüzeyde tutunması engellenerek oksidasyon önlenmiş olur. Böylece kalıcı bir temizlik hem de motorun düzenli çalışması sağlanmış olur.

Süper Cam Su İtici

Yağışlı havalarda daha net bir görüş sağlar. Seyir halinde, su itici kaplanmış cam yüzeyine çarpan yağmur damlaları inci tanesine dönüşerek yok olur. Silecek çalıştırmadan güvenli bir sürüşü mümkün kılar. En kötü hava şartlarında bile emniyetinizi sağlar. 6 ay etkili kalıcılık süresi vardır.