Bor Power | Kapadokya Oto

Bor Power

AutoWax Sektörün Lideri

Geleceğin enerjisi Türk Bor’unun gücüyle tanışın.

MS250

Bor Power MS250

Bor Power MS-250 4 zamanlı araçlarda (Otomobil, Minibüs, Oto Karavan, Otobüs, Kamyon) kullanılabilen bir motor yağı katkı maddesidir. BorPower MS-250, 2 zamanlı motorlarda kullanılmaya uygun değildir.

Bor Power mono kristal Bor Elmas’ı (MCDP) ve Nano Bor’un eşsiz özelliklerinden yararlanarak hareketli motor parçalarındaki sürtünmeyi yüzey kaplama ve bilye yatağı etkisi ile en az seviyeye indirir. BorPower’ın etkinliği aktif madeelerin (MCDP ve Nano Bor) nano kristalin özelliklerinden kaynaklanır.

Bor Power katı yağlayıcılar sınıfındaki en etkili motor yağı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan MCDP bor elmas kristali ve Nano Bor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir.

MS600

Bor Power MS600

Bor Power MS-600 traktör, kamyon, tır, otobüs, biçerdöver, ağır iş makinbeleri ve benzeri yüksek basınç ve ısı altında güç üreten araçlardaa sürtünen yüzeyleri bor elmas filmi ile kaplayarak yağ içerisinde yüzen, saç telinin kalınlığından 20000 kat daha küçük MCDP (Bor Elmas) kristallerinin rulman bilyesi görevi yapmasıyla; sürtünmeyi minimum seviyeye indirir ve motorun performansını arttırarak rahat dönmesini sağlar ve yakıt tasarrufu ile beraber yokuşlarda en az 1 vites kazanım sağlar.

Yağ Ömrünü %100 arttırır.

Motor Gücünü %9 arttırır.

Yakıttan %5-20 arası tasarruf sağlar

Rektefiye ömrü %50 artar.

Yağ eksiltme %50-80 azalır.

Sesi Azaltır

Harareti Keser

Piston, sekman kaynatmayı önler

Egzos gazlarını %10-15 azaltır.

GBX

Bor Power GBX

Bor Power GBX hususi, sanayi ve endüstriyel makinelerin şanzıman ve mekanıizmalarında kullanılan yağlayıcı katkı maddesidir.

Sürtünme ve aşınma motor ve motor parçalarının bakım, değiştirme ve yedek parça masraflarının büyük bölümünü tetiklemektedir. Aşınma ve yıpranma makine ömrünü azalttığı gibi genel bakım süresini kısaltıp (servis giderlerini arttırır) daha sık yağ değişimi ihtiyacına yol aça Sürtünme hararete yol açar ve daha çok enerji tüketimini getirir ki bu da daha fazla masraf demektir.

BorPower’ın aktif maddeleri olan mono kristal bor elması ve nano bor sürtünme ve aşınmayı azaltıp masrafların düşürülmesinde yardımcı olur. BorPower GBX kaplama ve fonksiyonel bilye yatağı görevi temellerine dayanıp şu yararları sağlamaktadır.

Makinelerdeki yıpranma ve aşınmaları %40 ile %70 oranında azaltır.

Makine içindeki sürtünmeyi %40 ile %7 oranında düşürür

Servis ömrünü iki katına kadar uzatır.

Şanzıman yağı sıcaklığını azaltır.

Şanzıman yağı ömrünü uzatır.

Çalışma gürültüsünü azaltır.